Piękno, które nie przemija...

Dowiedz się o nas więcej
kozak diamonds

O naszej firmie

Naszą pasją są diamenty i aleksandryty. Nie znaczy to jednak, że pozostajemy obojętni wobec piękna innych kamieni szlachetnych, jak rubiny, szafiry, szmaragdy, czy też ostatnio odkryte granaty zmieniające barwę. Dodatkowe efekty kolorystyczne w naszej biżuterii osiągamy dzięki ręcznie kładzionej, wysokotemperaturowej emalii.

Nasza oferta

Nasza zróżnicowana oferta obejmuje:

  • autentyczną starą biżuterię (dzieła dawnych mistrzów, w znacznym stopniu z okresu Rosji carskiej z przełomu XIX i XX w., w tym wyroby słynnego C. Fabergé)
  • unikalną biżuterię nowoczesną spełniającą najwyższe wymogi jakościowe, wykonaną ręcznie, przy użyciu tradycyjnych technik, przez utalentowanych, wysoko kwalifikowanych złotników
  • unikatowe kamienie szlachetne (diamenty, szmaragdy, rubiny, szafiry, aleksandryty) spełniające najwyższe oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Nasze największe osiągnięcia:

Złote serduszko dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Słynny złoty wisiorek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Jest to nasz projekt z początku lat 90′. Sprzedaż serduszek przyniosła Fundacji WOŚP miliony złotych dochodu i zapewne przyczyniła się walnie do wyleczenia setek dzieci. Z naszej strony była to praca całkowicie charytatywna. Sukces sprzedaży złotych serduszek przejdzie zapewne do historii polskiego złotnictwa, a w relacji nakład / dochód może być porównywany z sukcesem słynnych jajek paschalnych C. Fabergé.

Złote korony na Kościerzyńską Pietę

Jest to nasz projekt z początku nowego tysiąclecia, który przyniósł nam dużo satysfakcji. Powróciliśmy przy ich wykonywaniu do dawnych technik złotniczych i kładzenia wysokotemperaturowej emalii. Inspiracją do jej zastosowania był aktualny kolor szat Matki Boskiej, nadany XV-wiecznej rzeźbie około XVIII wieku. Korony spotkały się z uznaniem ks. Dziwisza podczas ich poświęcenia w Watykanie przez papieża Jana Pawła II.

Rekomendacja GIA: Gemological Institute Of America

Jesteśmy polecani przez GIA, największe międzynarodowe laboratorium gemmologiczne. To dla nas powód do dumy, że jesteśmy jedym z nielicznych polskich salonów z biżuterią, polecanym przez to szanowane laboratorium.

Członek Rapaport USA

Jesteśmy zarejestrowani w międzynarodowej organizacji Rapaport USA wspierającej rozwój uczciwych, przejrzystych, wydajnych i konkurencyjnych rynków diamentów i biżuterii. Organizacja ta m. in. zajmuje się szacowaniem rynkowych cen diamentów. Jesteśmy dumni, że możemy należeć do tej prestiżowej organizacji.

Nasze motto: Stawiamy na pasję, nie na rutynę.

Jeśli:

  • chcesz wejść w posiadanie jednostkowego, imponującego wyrobu
  • chcesz obdarować bliską osobę czymś, co naprawdę zrobi wrażenie
  • szukasz piękna, które nie przeminie

Zapraszamy do naszego salonu.